Qyteti bregdetar i Sarandës ofron pafund eksperienca të mrekullueshme për çdo turist. E ndodhur në skajin më jugor të Shqipërisë, në gjirin me të njëjtin emër të detit Jon, Saranda është një destinacion ideal që krenohet me vendet e shumta unike, peizazhet dhe plazhet piktoreske. Ndaj, përgatisni valixhet dhe bëhuni gati të jetoni dhe dashuroni Sarandën!

Evente

Zbuloni festivalet dhe eventet më të rëndësishme në Sarandë nga janari në dhjetor.

Solar Music Festival

"Solar Music Festival" është një festival i ri i cili do të sjellë në qytetin e bukur mesdhetar të Sarandës DJ të nivelit botëror,..

Më shumë

Panairi Kombëtar i Suvenireve

Panairi Kombëtar i Suvenireve është një event disa ditor që synon të promovojë traditën artizane shqiptare dhe suveniret e punuara m..

Më shumë

Guida Turistike

Saranda ofron përvoja të pafundme. Eksploroni të gjitha mundësitë që ofron ky qytet.

Rreth e Rrotull Sarandës
Rrëfime

Our Partners